שדרוג הבית בעזרת התקנת פרקט

פרקט עשוי לשדרג את הבית מבחינות שונות. הוא מעצים את תחושת הביתיות ואת  חמימותו של הבית. הוא מאפשר ללכת יחפים גם בחורף. ניתן גם ליצור באמצעות פרקט אווירה מהודרת ויוקרתית – המתאימה במיוחד למשרדים ולקליניקות שונות.

ניתן להתקין פרקט בכל הבית או בחלק מהמתחמים בו כדי ליצור גיוון ובכך גם להעשיר את חזות הבית. השוק מציע מגוון סוגי פרקטים ממבחר עצים ובאיכויות גימור שונות. כמו כן אם וכאשר רוצים להתקין פרקט אבל נאלצים לצמצם עלויות ניתן לבחור בפרקט למינציה המהווה חלופה יפה כשלעצמה.

חשוב ורצוי לבחור את הפרקט באופן מושכל כלומר- מקצועי. איכות הפרקט צריכה להיות פרמטר חשוב ומרכזי בשיקולי הבחירה להתקינו. לדוגמה: על אף חוזקו של הפרקט הוא לא חסין מנזקים, ודאי לא מחפצים כבדים וחדים העלולים ליפול עליו ולפגום בטקסטורה שלו. אם אתם מתכוונים להתקין פרקט במטבח, שם הוא גם חשוף ללחות, לרטיבות ולאש- רצוי לשקול שנית…

פרקט מתאים למתחמים בבית שהתנועה בהם פחות רצופה כגון חדר השינה הסלון וחדר העבודה. מאחר שהפרקט משפיע על האווירה במתחם שבו הוא מותקן , המשופעת גם, בין השאר, מהחזר האור שלו, רצוי ואף מומלץ לראות חלופות שונות באמצעות הדמיית מחשב, שבה תוכלו לבחור את הצבע (בתכנת גרפיקה מתאימה) ולראות, בדרך של ניסוי וטעייה, איזה סוג של פרקט, איזו טקסטורה ואיזה צבע וגוון שלו יתאימו ביותר למתחם בבית שהוא מיועד לו.

בשל החשש מפני נזקים שעלולה לגרום לפרקט רטיבות- חשוב להסתפק בניקויו באמצעות סמרטוט לח. די בכך. לבד מזה הוא אינו מחייב תחזוקה מיוחדת, ובכל זאת- על מנת לוודא כי הוא יישמר בטקסטורה האיכותית שלו לאורך זמן, חשוב לברר עם המשווקים את הפרקט או עם המתקינים אותו מה נדרש לעשות ובאיזו תדירות על מנת לשמר אותו במיטבו.

אף שהפרקט הוא סוג של חיפוי רצפה ובאופן טבעי הוא נמוך מגובה העין- אין ספק כי הוא אחד האלמנטים שהעין נמשכת אליהם כבר בשניות הראשונות שבהן אנחנו שוהים במתחם שיש בו פרקט. באופן טבעי, כשאנחנו רואים רצפת פרקט אנחנו חשים עצמנו כמי ששוהים במקום מושקע ומעוצב.

שילוב פרקטים בבית יכול להיעשות באופן חסכוני, כאשר במקומות ה"ציבוריים" בבית,כגון בסלון, ניתן לבחור פרקט יוקרתי שממילא גם מעט יקר יותר, בעוד בחדרים אפשר בהחלט להסתפק בפרקט למינציה, שנראה מעוצב ואסתטי בדיוק כמו פרקט מעץ אבל הוא זול יותר ממנו. כשהתקציב הוא גורם משמעותי בהתלבטות האם להתקין פרקט בבית- בחירה בפרקט למינציה עשויה להיות שיקול שיאפשר לכם לשדרג את הבית בחיפוי רצפה יפה זה.

פרקט

By :
Comments : 0
קצת על הכותב