טרנדים חדשים בעיצוב הבית

אם נדרש מכנה משותף לתיאור הטרנדים החדשים בעיצוב הבית ניתן להגדיר אותו- כטרנד של שילובים: שילוב בין ישן חדש, בין מזרח למערב, בין בהיר לכהה, בין טבעי למלאכותי, בין קו לבן ונקי לבין עיצוב ססגוני ורבגוני.  במאמר זה ננסה למקד אלומת אור על אחדים מהטרנדים הרווחים כיום בעיצוב הבית.

  1. פרקט למינציה. פרקט שמשלב חומרים טבעיים ומלאכותיים. הוא הופך לטרנדי בשל סיבות שונות: מחיר נוח, מראה טבעי, מתאים לכל מתחם, אינו נשחק ואינו מתבלה, עמיד בפני מים וחום, בטיחותי, מחזיק לאורך שנים. התקנתו פשוטה ואינה מחייבת הכנות או היערכות מיוחדת.
  2. מגוון חיפויים שונים לכל אחד מהמתחמים בבית: סלון, מטבח, חדרי שינה, חדר עבודה, מרפסת. רבים בוחרים באריחים בשל יופיים, קלות הניקוי שלכם, חסינים מספיג כתמי שמן ולחות, מאפשרת שילוב של צבעים וצורות. ניתן להדביק עליהן מדבקות להעשרת חזותן. ניתן לחפות את הבית באריחי זכוכית, קרמיקה, שיש. שילוב החומרים והטקסטורות יוצר מראה חדשני ומקורי.
  3. סוככים לעיצוב המרפסת והגינה בשילוב דק. לבד מהיות הסוככים פתרונות הצללה טובים הם משדרגים את המרפסת ומאפשרים הפיכתה למקום אירוח נעים. הסוכך שומר על איכות הרהיטים בכך שהוא מונע מהם שמש וגשם. הוא מעשיר ומעצים את עיצוב סביבת הבית. יש סוגים רבים של סוככים, שניתן לפתוח ולסגור אותם בפשטות ובמהירות.
  4. חידוש רהיטים ישנים. חידוש רהיטים ישנים הוא לא רק חסכוני אלא מאפשר לנו להישאר עם רהיטים שיש להם ערך רגשי מיוחד עבורנו (רהיטים שקיבלנו מהורינו או מסבא וסבתא). לא פעם די בצביעת רהיט ישן על מנת לשוות לו מראה חדש-חדיש. כאשר רוצים לחדש ריהוט יש באמצעות צביעה חשוב לבחור את הצבע המתאים לסוג החומר שממנו עשוי הרהיט. צביעת הרהיטים היא הזדמנות להעשיר, לגוון ולרענן את המראה שלהם. לדוגמה: רהיט אפור מתקלף יקבל חיים חדשים הודות לצבע חי.כמו כן ניתן להבריק את צבע הרהיט על ידי משיחתו בשכבת לק.
  5. בחירת בדים אם שרבוטי צבע ואותיות שונות, עם מובן ומשמעות או בלעדיהם. האותיות הפורחות משוות חן וקלילות לטקסטיל ולריפוד. יש המשלבים גם ספרות ובוחרים בצבעים עזים במיוחד, אשר מושכים את העין כבר במבט ראשון.
  6. רהיטים ופריטים שונים בעבודת יד. שילוב מקרמה, סוגי רקמה שונים, קשרים, פופים, שטיחים צבעוניים, כריות, תמונות, ועיטוף דקורציות שונות בסריגים הנסרגים במלאכת יד.
  7. שילוב חומרים שונים בבית הן בריהוט והן בפריטים הדקורטיביים. יש המייחדים בביתם המודרני פינת טבע ובה מונחים כדי חסר, אבנים, ענפי עץ, כותנה  ועוד.
  8. אחד הטרנדים הרווחים בעיצוב בתים של בעלי אמצעים הוא הפיכתם לבתים חכמים, שבהם תריסים עולים ויורדים באמצעות שלט רחוק, מערכת מיזוג אוויר מווסתת את עצמה לטמפרטורה הרצויה בכל אחד מהמתחמים, ואביזרים שונים ההופכים את כל הבית לאזור נוחות ופינוק.

טרנדים חדשים בעיצוב הבית

 

 

By :
Comments : 0
קצת על הכותב